Descriere
Ingrediente:
Tăiței (76,7%): făină de grâu, amidon de tapioca, ulei de palmier, gluten de grâu, sare, ulei de soia, apă, corectori de aciditate: carbonat de potasiu (E501), carbonat de sodiu (E500), fosfat disodic (E339), polifosfat de sodiu (E452), acid citric (E330), agent de îngroșare: gumă de guar (E412), emulsifiant: lecitină de soia. Sos condimentat (22,7%): apă, aromă artificială de pui, zahăr, sos de soia, pudră de ardei iute, ulei de soia, pudră de ceapă, extract de ardei iute, sare, pudră de usturoi, amidon de tapioca, extract de drojdie, pudră de piper negru, pudră de curry. Fulgi (0,6%): susan prăjit, alge marine prăjite.
Alergeni: Conține grâu, soia, susan. Poate conține: ouă, lapte, pește, crustacee, fructe cu coajă, arahide.
Distribuitor: SC Tuia SRL, Sânisor nr. 5, RO25311100, www.corsomarket.ro.
| Informatii Nutritionale | 100 g |
|---|---|
| Energie | 1639 kJ / 375 kcal |
| Grăsimi | 12,1 g |
| din care acizi grași saturați | 5,7 g |
| Carbohidrați | 60,7 g |
| din care zaharuri | 5 g |
| Fibre | 2,9 g |
| Proteine | 9,3 g |
| Sare | 2,4 g |





Recenzii
Nu există recenzii până acum.