Descriere
Ingrediente:
Ciocolată cu lapte cu îndulcitori 40% (îndulcitor: maltitol; unt de cacao; lapte praf; masă de cacao; emulsificator: lecitină de soia; aromă naturală de vanilie); făină de grâu 36%; îndulcitor (maltitol); uleiuri și grăsimi vegetale (cacao, ulei de floarea-soarelui cu conținut ridicat de oleic 3%); tărâțe de grâu 3%; fibre vegetale; agent de gelifiere (gumă arabică); agenți de afânare (bicarbonat de sodiu, bicarbonat de amoniu); sare; emulsificator (lecitină de soia); aromă.
Alergeni: Conține lapte, grâu și soia.
Distribuitor: SC Tuia SRL, Sânisor nr. 5, RO25311100, www.corsomarket.ro.
| Informatii Nutritionale | 100 g |
|---|---|
| Energie | 1945 kJ / 467 kcal |
| Grăsimi | 25 g |
| din care acizi grași saturați | 14 g |
| Carbohidrați | 58 g |
| din care zaharuri | 3,5 g |
| Fibre | 11 g |
| Proteine | 6,8 g |
| Sare | 0,88 g |






Recenzii
Nu există recenzii până acum.