Descriere
Faina de grau , umplutura cu cacao si ciocolata 30% (sirop de glucoza , zahar, ciocolata 8% (masa de cacao, zahar, unt de cacao, emulgator: lecitina de soia ; aroma), stabilizator: glicerol; cacao pudra 2.5 %, amidon modificat, lapte praf, arome, suc de lime, conservant: sorbat de potasiu), grasime vegetala: plamier, floarea soarelui; zahar, sirop de glucoza, drojdie, emulgatori: mono- si digliceride ale acizilor grasi, stearoil -2- lactilat de sodiu, esteri mono si diacetil tartrici mono si digliceridelor cu acizi grasi; sare, arome, regulator de aciditate: acid citric; conservanti: propionat de calciu, acid sorbic; colorant: beta-caroten. Poate contine urme de arahide.”
| Informatii Nutritionale | 100 g |
|---|---|
| Energie | 1729kj 413 kcal |
| Grăsimi | 21.2 g |
| din care acizi grași saturați | 10,3 g |
| Carbohidrați | 49,9 g |
| din care zaharuri | 20,9 g |
| Fibre | 1,8 |
| Proteine | 4,9g |
| Sare | 0,3 g |






Recenzii
Nu există recenzii până acum.