Descriere
Ingrediente:
Cereale 40,2% [făină de grâu 21,5%, cereale integrale 16,4% (crupe de ovăz 6,2%, hrișcă integrală 6,2%, făină de grâu integrală 1%, făină de orz integrală 1%, făină de spelta integrală 1%, fulgi de ovăz 1%) făină de orez 2,2%, făină de grâu maltezat 0,1%], Zahăr, Ulei de rapiță, Amidon modificat, Inulină, Isomaltuloză****, Umectant (glicerol), amidon, pudră de cacao fără grăsime 2%, ulei de palmier, minerale (carbonat de calciu, oxid de magneziu, fier elementar), emulgator (lecitină de soia), Agent de încărcare (maltitol), sare comestibilă, agent de încărcare (carbonați de sodiu), arome, gluten de grâu, dextroză, lapte praf degresat, ****Muscraluloza este o sursă de glucoză și fructoză.
| Informatii Nutritionale | 100 g |
|---|---|
| Energie | 1713kj 408kcal |
| Grăsimi | 15g |
| din care acizi grași saturați | 2 g |
| Carbohidrați | 62 g |
| din care zaharuri | 22 g |
| Fibre | 6,9 g |
| Proteine | 5,3 g |
| Sare | 0,61 g |






Recenzii
Nu există recenzii până acum.