Descriere
Ingrediente:
Făină de porumb precoaptă, grăsime vegetală (palmier), condimente preparate cu aromă de brânză și ardei iute (zer praf, maltodextrină, sare, arome, potențiatori de aromă (monoglutamat de sodiu, inozinat disodic, guanilat disodic – E627), praf de brânză 0,4%, corectori de aciditate (acetați de sodiu, acid citric – E330), coloranți (extract de paprika – E160c, annatto bixină), antioxidanți (acid ascorbic – E300, extracte de rozmarin – E392, butilhidroxianisol, galat de propil – E310, alfa-tocoferol – E307, extract bogat în tocoferol)), ulei vegetal (floarea-soarelui).
Distribuitor: SC Tuia SRL, Sânisor nr. 5, RO25311100, www.corsomarket.ro.
| Informatii Nutritionale | 100 g |
|---|---|
| Energie | 2063 kJ / 478 kcal |
| Grăsimi | 27 g |
| din care acizi grași saturați | 13 g |
| Carbohidrați | 53 g |
| din care zaharuri | 1,8 g |
| Fibre | 8,1 g |
| Proteine | 5,8 g |
| Sare | 1,9 g |






Recenzii
Nu există recenzii până acum.