Descriere
Ingrediente:
Tăiței (77,4%): făină de grâu (conține gluten), ulei de palmier, amidon modificat (cartof, tapioca), sare, emulsifianți: glicerol (E422), lecitină de soia (E322), agent de îngroșare: gumă de guar (E412), corectori de aciditate: carbonat de potasiu (E501), carbonat de sodiu (E500), fosfat de sodiu (E339), acid citric (E330), antioxidant (E306), aromă de ceai verde, colorant: riboflavină (E101). Sos lichid (12,9%): apă, aromă de pui (grâu, gluten, soia, țelină), sos de soia, fructoză, potențiator de aromă (E635), usturoi, arome, corector de aciditate (E270), îndulcitor (E960), zahăr, amestec de condimente cu ardei habanero. Supă pudră (9,7%): arome (soia), zahăr, sare, agent de îngroșare (E1420), pătrunjel, ulei de soia, pudră de usturoi, amestec de condimente cu piper.
Alergeni: Conține grâu, soia, țelină.
Distribuitor: SC Tuia SRL, Sânisor nr. 5, RO25311100, www.corsomarket.ro.
| Informatii Nutritionale | 100 g |
|---|---|
| Energie | 1787 kJ / 328 kcal |
| Grăsimi | 15 g |
| din care acizi grași saturați | 6 g |
| Carbohidrați | 66 g |
| din care zaharuri | 5 g |
| Fibre | 2 g |
| Proteine | 7 g |
| Sare | 3 g |





Recenzii
Nu există recenzii până acum.