Descriere
Ingrediente:
Făină de grâu, uleiuri vegetale(ulei de palmier,ulei defloarea-soarelui, ulei de semințe de bumbac, ulei de rapiță), zahăr, sirop de glucoză-fructoză, drojdie, sare de bucătărie,stabilizator(mono- și digliceride ale acizilor grași), vanilină, regulator de aciditate(acid citric),conservant (propionat de calciu 0,1%),umplutură de cacao 14%:Ulei de palmier,sirop de glucoză, zahăr,pudră de cacao cu conținut scăzut de grăsime 7%, lapte praf degresat, alcool etilic, emulgator(esteri poliglicerici ai acizilor grași),vanilină,agent de gelificare (alginat de sodiu),conservant(sorbat de potasiu0,1%),umplutură cu aromă de vanilie 14%:lapte praf degresat,dextroză, alcool etilic, praf de gălbenuș de ou,emulgato(esteri poliglicerici ai acizilor grași), stabilizator(gumă de celuloză),regulator de aciditate (difosfat disodic, acid fosforic), aromă de vanilie 0,1% conservant(sorbat de potasiu 0,1%),lactoză(lapte)
| Informatii Nutritionale | 100 g |
|---|---|
| Energie | 1885kJ 452kcal |
| Grăsimi | 28 g |
| din care acizi grași saturați | 15 g |
| Carbohidrați | 43 g |
| din care zaharuri | 17 g |
| Fibre | 0 g |
| Proteine | 6 g |
| Sare | 0,5 g |






Recenzii
Nu există recenzii până acum.