Descriere
Ingrediente:
Tăiței: făină de grâu, amidon modificat, ulei de palmier, gluten de grâu (2%), sare, glicerină, lecitină de soia, esteri poliglicerolici ai acizilor grași, carbonat de potasiu, carbonat de sodiu, fosfat disodic, gumă de guar, tocoferoli, riboflavină. Sos (30,2%): apă, aromă artificială de pui, sos de soia (boabe de soia, apă, sare, grâu, carbonat de sodiu, sirop de fructoză, 5′-ribonucleotidă disodică, usturoi, glicozide de steviol, maltodextrină, zahăr), zahăr, condiment de ardei iute (ardei roșu, dextrină, sare, zahăr, pudră de ceapă, aromă, pudră de usturoi, sos de soia, oleorășină de capsicum, oleorășină de paprika, glutamat monosodic, inozinat disodic, guanilat disodic), ulei de soia, ceapă, ulei de semințe de ardei iute, usturoi (2%), amidon modificat, oleorășină de capsicum, piper negru, aromă de curry. Fulgi (12,2%): susan, alge marine uscate.
Alergeni: Conține grâu, soia, susan. Poate conține: ouă, lapte, fructe cu coajă, arahide.
Distribuitor: SC Tuia SRL, Sânisor nr. 5, RO25311100, www.corsomarket.ro.
| Informatii Nutritionale | 100 g |
|---|---|
| Energie | 1702 kJ / 392 kcal |
| Grăsimi | 12,9 g |
| din care acizi grași saturați | 5 g |
| Carbohidrați | 61,4 g |
| din care zaharuri | 5 g |
| Fibre | 1,4 g |
| Proteine | 10 g |
| Sare | 3 g |





Recenzii
Nu există recenzii până acum.